04 квітня 2020 року День пам’яті Героя Небесної Сотні Якова Яковича Зайка.

04 квітня 2020 року  День пам’яті Героя Небесної Сотні Якова Яковича Зайка.

 Рідні та друзі Якова Зайка, представники міської влади та духовенства, громадськість вшановують пам’ять про Героя , житомирянина, «білоруса за походженням і українця в душі» зі свідомою  громадянською позицією та щирим прагненням  побудувати вільну та незалежну Україну, якому б  виповнилося  80 років.

 «Людина,  що народилася за межами України, але так  палко вболівала за її  незалежність та свободу», «патріот  Житомира  та України»…  –  так відгукуються  про Героя Зайка.

 Яків Якович Зайко помер на 74 році життя від інфаркту під час нападу силовиків та мітингувальників на вулиці Інститутській. За  свої  74 роки він пройшов усі три Майдани. Та найтрагічніші події  на Майдані Незалежності  у лютневі дні 2014 року забрали  його життя.

 У Житомирі на фасаді  ЗОШ № 8, де навчався Яків Зайко, встановлена меморіальна дошка Герою України та Герою Небесної Сотні,  громадсько-політичному діячу, журналісту, письменнику, народному депутату  України  першого скликання.  Його ім’я носить одна з вулиць Житомира.  Про видатну людину написана книга спогадів  «Він був справжнім. Спогади про Якова Зайка», куди увійшли  спогади колег, друзів, близьких та публіцистика самого Якова.

«Я є духовно чистокровним українцем і мене тішить те, що мене прийняв Житомир, приймає Україна, що дала мені такий духовний простір, якого я хотів би побажати всім житомирянам і всім українцям. Люди, відчуйте себе українцями, будьте українцями — це головне!»                               

Яків ЗАЙКО