Казка на білих лапах

13 січня «Піккардійська Терція» розповість у Житомирі Різдвяну «Казку на білих лапах». Її унікальність в тому, що разом із «піккардійцями» цього вечора в ролі персонажів вертепу співатимуть талановиті незрячі діти.

«Казка на білих лапах» – таку назву має альбом, створений спільно «Піккардійською Терцією» та незрячими дітьми з усієї України: зі Львова та Дніпра, з Рівного та Миколаєва, з Івано-Франківська та Тернополя, з Харкова та… Автором музики до усіх пісень з цієї унікальної збірки виступив один із «піккардійців» – Ярослав Нудик. Запис альбому підтримав Український культурний фонд.

«Ця програма – це пісенна Різдвяна казка, сповнена, з одного боку, дитячою наївністю та щирістю, а з іншого – «піккардійським» професіоналізмом та багатоголоссям, – розповідає художній керівник вокальної формації «Піккардійська Терція» Володимир Якимець. – Працюючи з дітками над альбомом «Казка на білих лапах», ми самі подумки повернулися у дитинство – відчули те щемке диво Різдва, пригадали ті теплі й затишні святкові дні, ті світло і радість, якими живе дитина від Дня Святого Миколая й до Йордану. Усім цим тепер хочемо поділитися зі слухачами з великої сцени».

«Лише незрячі діти, що по-особливому відчувають світ довкола себе, могли з такою чуттєвістю і щемом передати дух Різдва і смисл тих різдвяних пісень, які вони виконуватимуть як солісти «Піккардійської терції». Саме ці діти повертають Богові Різдво, і родзинкою вечора будуть цілком нові емоції, що вразять і підкорять глядача», – зазначив Ярослав Нудик, соліст вокальної формації «Піккардійська терція».

У концертній програмі – хіти «Піккардійців» і прем’єри 9-ти нових різдвяних пісень з альбому «Казка на білих лапах».

Довідка:
«Піккардійська Терція» – унікальний колектив для української музичної культури. За понад чверть століття пісенної кар’єри цей чоловічий секстет завоював звання «музичної легенди України», а його учасники стали визнаними «метрами акапельного співу». Від 1992-го, року свого заснування, «Терція» випустила 15 різножанрових альбомів та збірок. Перший альбом «Піккардійська Терція» побачив світ восени 1994-го, а найновіший під назвою «Лети…» вийшов у 2017-му, напередодні 25-річного ювілею «піккардійців». Склад вокальної формації незмінний: Володимир Якимець, Ярослав Нудик, Богдан Богач, Андрій Капраль, Андрій Шавала, Роман Турянин. У репертуарі «Терції» – понад 300 пісень у найрізноманітніших музичних стилях: поп, рок, класика, фольк, джаз, кантрі, духовна музика, рок-н-рол, блюз… На 95 відсотків це – україномовний репертуар. Хоча загалом у пісенному активі секстету є пісні 12-ма (!) мовами.
Не менше вражає й географія виступів формації: Польща, Німеччина, Велика Британія, Австрія, Іспанія, Італія, Франція, Канада, США, Бельгія, Швейцарія і навіть Сингапур.
У 2008-му році «Терція» удостоїлася Національної премії України ім. Т. Шевченка, а у 2017-му учасники колективу отримали звання Заслужених артистів України.