Громадське обговорення щодо присвоєння КПСМНЗ музичній школі №5 Житомирської міської ради імені Ігнація Яна Падеревського

        Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових, назв і дат історичних подій» (№ 4865–VI від 24.05.2012) передбачено процедуру присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій. Згідно ст.6 вказаного Закону необхідно подати узагальнені зауваження і пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення. Постановою Кабінету Міністрів України № 989 від 24 жовтня 2012 року «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» затверджено порядок проведення громадського обговорення. У зв’язку з цим, подаємо відповідну інформацію на сайті.

         Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події: КПСМНЗ музична школа №5 Житомирської міської ради.

Ім’я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події, що пропонується присвоїти юридичній особі: Ігнацій Ян Падеревський.

         Обґрунтування пропозиції: Ігнацій Ян Падеревський — всесвітньовідомий піаніст та композитор, чия доля тісно пов’язана з Житомиром, та, зокрема, з районом Мальованкою. Музичні твори І.Падеревського, нашого славетного земляка, дуже полюбилася викладачам та учням музичної школи №5 та міцно закріпилася у їхньому репертуарі. 
        І.Падеревський був автором славетного фортепіанного концерту a-moll, композиції Польська фантазія для фортепіано з оркестром, симфонії Полонія, опери Манру, пісень на слова Міцкевіча, Асника і Мендеса, фортепіанних мініатюр (зокрема, прославлений Менует g-dur і Фантастичний Краков’як) та багатьох інших творів. 
Ім’я Ігнація Яна Падеревського відоме піаністам з усього світу завдяки його роботі на чолі редакційної комісії з Інституту Ф.Шопена у Варшаві, що увінчалася виданням повного зібрання музичних творів його співвітчизника — Ф.Шопена (21 том) у 1949 році.

         Ігнацій Ян Падеревський був великим шанувальником музики Ф.Шопена, зіграв майже всі музичні твори свого співвітчизника. Саме тому у 1949 році під редакцією Інституту Ф.Шопена у Варшаві на чолі з І.Падеревським у світ вийшло повне зібрання робіт Ф.Шопена (21 том). 
Перші роки життя після смерті матері, Ігнацій Падаревський проживав разом із батьком та сестрою у маєтку під Житомиром. Після арешту батька, засудженого за участь у Польському повстанні у 1872 році, кілька років у ранньому дитинстві І.Падеревський проживав у маєтку тітки на берегах річки Тетерів, поблизу м. Чуднова. Тут майбутній піаніст-віртуоз разом із сестрою Антоніною розпочали навчатись грі на фортепіано. Беззаперечно, саме Житомирщина розкрила світові неперевершений музичний талант Яна Ігнація Падеревського.

         У дванадцятирічному віці піаніст розпочав навчання у Варшавському інституті музики (сьогодні — Варшавській консерваторії). В 1890 р. Ігнацій Ян Падеревський, який вже зазнав світового визнання, зміг здійснити свою мрію – придбати для батька з родиною садибу у центрі Волинської губернії – Житомирі, де той проживав із другою дружиною із роду Таньковських та зведеними братами — Станіславом та Юзефом і сестрою Марією. Молодий композитор періодично приїжджав на вул. Подільську №12 у Житомирі, у районі Мальованки, де зупинявся у великій кімнаті, у якій стояло його фортепіано і давав невеличкі концерти для родини і друзів. 
Саме тут, на березі річки Кам’янка, у районі Мальованки, через 53 роки після смерті Ігнація Падеревського, у 1993 році у родинній садибі Падеревських було знайдено рукопис шести невідомих творів композитора, які були повернуті світовій музичній культурі. Мрією Ігнація Яна Падеревського, якій не судилося справдитися, було оселитися у місті Житомирі або Києві та продовжувати займатися музичною діяльністю.

       Сьогодні неподалік від будинку, в якому проживав батько І.Падеревського з родиною розташована музична школа №5 за адресою вул. Троянівська, 20, на фасаді якої у жовтні 2011 року з нагоди святкування Днів польської культури була встановлена пам’ятна дошка та відкрито музей пам’яті видатного земляка — Ігнація Яна Падеревського.

      Враховуючи все вище вказане, а також рішення педагогічної ради школи та за підтримки Житомирської обласної спілки поляків України, адміністрація КПСМНЗ музичної школи №5 порушує клопотання про присвоєння закладу імені Ігнація Яна Падеревського.
Пропозицію щодо присвоєння КПСМНЗ музичній школі 5 імені І.Я.Падеревського підтримують:
— педагогічний колектив КПСМНЗ музичної школи №5 Житомирської міської ради (протокол засідання педагогічної ради №4 від 06.02.2019 р.);
— батьківський комітет учнів КПСМНЗ музичної школи №5 Житомирської міської ради;
— начальник управління культури Житомирської міської ради Н.І.Рябенко;
— керівник громадської організації «Житомирська обласна спілка поляків України» — Вікторія Лясковська – Щур.

        Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події: громадська організація «Житомирська обласна спілка поляків України».

       Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників:
упродовж 60 днів, починаючи з 07.03.2019 р., усі бажаючі можуть подати свої пропозиції та зауваження із зазначенням прізвища, імені, по-батькові та адреси особи, яка їх подає, за адресою закладу КПСМНЗ музичнаї школи №5 Житомирської міської ради. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються. Форма громадського обговорення: громадські слухання у вигляді круглого столу.

          Дата та час громадського обговорення: 07 травня 2019 р. о 16:00 год (детальніше про місце проведення громадського обговорення буде повідомлено на офіційній сторінці КПСМНЗ музичної школи №5 Житомирської міської ради у мережі Facebook, доступній за електронним веб-посиланням: https://www.facebook.com/music5zt/).

Поштова адреса та (або) адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форма для подання пропозицій (зауважень): м. Житомир, вул. Троянівська, 20; 10006; тел.: (0412) 24 18 49.

         Усі пропозиції та зауваження подаються в письмовій або усній формі протягом 60 днів з дати опублікування відповідного інформаційного повідомлення за адресою: КПСМНЗ музична школа №5 Житомирської міської ради, м. Житомир, вул. Троянівська, 20, 10006; тел.: (0412) 24 18 49. е-mail: muz.shkola5@ukr.net.

Місцезнаходження та (або) адресу електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за яким можна отримати консультації з питань, що внесено на громадське обговорення: КПСМНЗ музична школа №5 Житомирської міської ради, м. Житомир, вул. Троянівська, 20, 10006; тел.: (0412) 24 18 49. е-mail: muz.shkola5@ukr.net.

 

           Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: директор КПСМНЗ музичної школи №5 Житомирської міської ради — Ткаченко Валерій Анатолійович.

       Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення:
– на офіційній сторінці КПСМНЗ музичної школи №5 Житомирської міської ради у мережі Facebook, доступній за електронним веб-посиланням: https://www.facebook.com/music5zt/.

 

     Узагальнення висловлених в ході громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення: на офіційній сторінці КПСМНЗ музичної школи №5 Житомирської міської ради у мережі Facebook, доступній за електронним веб-посиланням: https://www.facebook.com/music5zt/.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь в обговоренні питання щодо присвоєння КПСМНЗ музичній школі №5 Житомирської міської ради імені Ігнація Яна Падеревського.