КПСМНЗ Музична школа № 1 ім. Б.М. Лятошинського

Житомирська музична школа №1 імені Б.М.Лятошинського має славну, більш ніж столітню історію. В 1905 році в м.Житомирі були відкриті музичні класи відділення Імператорського Російського Музичного товариства (ІРМТ). В історичних документах відзначається, що музична школа м.Житомира в 1919 році була реорганізована з музичної школи РМТ. В 1921 р. школа була передана в відомство Волинського губернського відділу професійної освіти. Із пояснювальної записки до навчального плану музичної профшколи від 22.12.1924 р. видно, що в школі організоване ”особое отделение, где преподавались муз. дисциплины и сообщались муз. навыки особо одарённым детям возраста школы-семилетки”. В 1930 році навчальний заклад отримав назву ”Волинський музичний технікум”, при якому був дитячий відділ. І лише, 1вересня 1933 року, керуючись постановою Наради директорів Музичних вишів і технікумів, було відкрито при Волинському музичному технікумі музичну школу з класами фортепіано, скрипки, народних інструментів та танку.

За роки свого існування школа змінила багато адрес: переїздила з приміщення майстерень Волинського Індустріального технікуму в приміщення бувшого 2-го Держтеатру (нині приміщення міської ради), на вулицю Гімназіальну,12 (нині вулиця Івана Франка)… З 1957 року школа переїхала на вулицю Михайлівську, на жаль історичний будинок не зберігся.

Рішенням виконкому Житомирської міської ради народних депутатів 15 жовтня 1968 року школі було присвоєно ім’я Б.М.Лятошинського.
В зв’язку з відкриттям ще однієї музичної школи в м. Житомирі, з 1971 року назва школи змінилася на Житомирська музична школа №1 імені Б.М.Лятошинського.
Рішенням сесії Житомирської міської ради №381 від 03.06.2004 року назву закладу змінено на комунальний початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад музична школа №1 ім. Б.М.Лятошинського Житомирської міської ради.

Школа дала путівку в життя відомим виконавцям, диригентам, композиторам, педагогам. Сьогодні в школі навчаються  650 учнів по 16 спеціальностях. Навчальний процесс вдосконалюється та проводиться на професійному рівні. Багато учнів та колективів школи кожного року стають переможцями Міжнародних, Міжрегіональних, обласних оглядів-конкурсів професійної майстерності. Колектив школи проводить велику просвітницьку роботу, виступає з концертами перед жителями міста, проводить лекції та бесіди про мистецтво.

Старе приміщення школи.
31 серпня 2012 року відбулося урочисте відкриття оновленого приміщення школи.

В школі працюють групи самоокупності: початкового естетичного виховання для дітей 5-6 років та група початкової художньої освіти.

В травні 2013 року в школі відкрито музей Бориса Лятошинського, який отримав статус «Народний». Крім екскурсійної роботи, Музей являється осередком культури, тут проходять творчі зустрічі, концерти, наукові читання. За 3 роки існування видані два збірники наукових статей. В яких друкувалися науковці з п’яти країн світу.

Впродовж 2015 року Музеєм Б.М.Лятошинського проведено 51 захід, серед яких масові наукові заходи: Міжнародний мистецький проект «Р.Глієр – Б.Лятошинський : Життя і творчість в контексті культури»,  VIII Дні польської культури в Житомирі і т.д. Відвідали Музей 1639 чоловік. За 2016 рік Музеєм проведено більше 50 заходів, кількість відвідувачів 1516, серед яких: Народна Артистка України, український композитор, учениця Б.М.Лятошинського Леся Дичко; польський композитор, піаніст, випускник школи Костянтин Віленський; французький композитор, організатор фестивалю-конкурсу пам’яті Б.М.Лятошинського в Парижі Дмитро Чесноков; Заслужена Артистка України Богдана Півненко; Заслужений діяч мистецтв України, Лауреат премії імені Б.М.Лятошинського композитор, виконавець Володимир Зубицький; Генеральний консул Республіки Польща пан Томаш Олейничак; Заслужений Артист Республіки Білорусь, професор Микола Севрюков, та ін.

Крім екскурсійної роботи, Музей являється осередком культури, тут проходять творчі зустрічі, концерти, наукові читання. За 3 роки існування видані два збірники наукових робіт. В яких друкувалися науковці з п’яти країн світу.

В школі працюють багато творчих колективів, особливо ми пишаємось Зразковим хором «Глорія», керівник Заслужена Артистка України Н.А.Клименко. Хор являється 8-разовим володарем Гран-Прі, лауреатом та дипломантом багатьох хорових конкурсів Європи. В 2016 році Зразковий хор «Глорія» відзначив 25-річчя з дня заснування.

Добре відомий в нашому місті, учасник багатьох концертів Ансамбль скрипалів під керівництвом В.А. Стецюк, який проводить велику просвітницьку роботу.

Структура музичної школи № 1 ім. Б.М. Лятошинського

Адміністрація музичної школи № 1 ім. Б.М. Лятошинського

Завідуючі відділами музичної школи № 1 ім. Б.М. Лятошинського

Контактні дані

Адреса: 10014 м. Житомир, вул. Михайлівська, 5.

Телефони:  47-37-06 – директор,

                          47-41-91 – заступник директора,

                          47-37-06 – бухгалтерія.

Викладання в школі ведеться по 18 спеціальностях:

 • Фортепіано;
 • Скрипка;
 • Віолончель;
 • Баян;
 • Акордеон;
 • Гітара;
 • Бандура;
 • Сопілка;
 • Флейта;
 • Кларнет;
 • Саксофон;
 • Труба;
 • Тенор;
 • Валторна;
 • Ударні інструменти;
 • Хоровий спів;
 • Сольний спів;
 • Образотворче мистецтво.

Заняття платні. Школа працює з понеділка по суботу з 8.30 до 20.00, неділя – вихідний. В школі навчаються діти віком від 6 до 15 років.