КПСМНЗ Музична школа №2 імені Святослава Ріхтера

Музична школа №2 імені Святослава Ріхтера  – це одна з кращих шкіл естетичного виховання міста Житомира та області, де працюють прекрасні фахівці своєї справи, де навчаються і виховуються юні музиканти – майбутні представники музичного мистецтва нашої держави. У березні 2010 року школі присвоєно ім’я видатного музиканта, піаніста, нашого земляка – Святослава Ріхтер, а 22 березня 2011 року урочисто було відкрито меморіальну дошку Святославу Ріхтеру на приміщенні школи. У 2015 році, до урочистої дати – 100-річчя з дня народження С.Ріхтера, відкрито музейну експозицію «Кімната пам’яті Святослава Ріхтера», в якій зібрано численні матеріали, унікальні архівні документи, особисті речі Святослава Ріхтера.

Щороку 1 вересня в школі гостинно відчиняються двері, для дітей, які мають бажання опанувати високе мистецтво музики. Музична школа №2 імені Святослава Ріхтера розташована в будинку по вулиці Івана Франка, 12, де раніше містилося Житомирське музичне училище ім.В.С.Косенка. Стіни цього закладу не раз чули славетну співачку Зою Гайдай, композитора Віктора Косенка, поета і перекладача Бориса Тена, всесвітньо відомого піаніста Святослава Ріхтера та багатьох відомих діячів культури. Тут навчались композитор Олександр Білаш, диригент Вадим Гнєдаш та інші. З перших років школа стала важливим культурним осередком нашого міста.

На цей час в школі навчається близько 500 учнів. Нині здібна молодь опановує гру на 15 інструментах. Щороку 50-60 випускників закінчують школу, з них до 20 відсотків, найбільш обдарованих, обираючи життєвий шлях, стають професійними музикантами. За 45 років діяльності школа випустила більше 3000 вихованців, з яких близько 700 продовжили своє навчання за обраною музичною спеціальністю і на даний час працюють в різних закладах культури та освіти не лише в нашому місті та області, а й в різних куточках України та світу.

Навчальний процес в школі здійснюють 75 викладачів. Існує традиція повернення випускників до рідної школи в якості викладачів, яка зберігається протягом останніх декількох років. На сьогодні 20 викладачів школи – колишні її випускники. Вся робота творчого колективу школи направлена на створення умов для всебічного розвитку учнів, щоб надати можливість відповідно до їх задатків, розвиватися  в інтелектуальному і духовному напрямку, розвивати і підтримувати  здібності, таланти і обдарування учнів, створити належні умови для здобуття нашими вихованцями основ початкової спеціальної мистецької освіти. Високий професійний рівень роботи педагогічного колективу підтверджується відзнаками високого рівня. Колектив школи нагороджений грамотами і подяками керівництва міста і області, удостоєний відзнаки управління культури Житомирської облдержадміністрації «Золоті джерела» у номінації «Кращий навчальний заклад».

З 1998 року очолює педагогічний колектив заслужений працівник культури України Людмила Кочевенко, яка має відзнаку «Золоті джерела» у номінації «Кращий директор початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу». За період її роботи на посаді директора педагогічний колектив школи перетворився в згуртований колектив однодумців, який на високому професійному рівні виконує покладені на нього функції по вихованню юних музикантів.

Контингент учнів по класам формується з урахуванням їх бажань. Діти навчаються за такими спеціальностям: фортепіано, скрипка, віолончель, баян, акордеон, домра, бандура, цимбали, гітара, флейта, кларнет, сопілка, труба, ударні інструменти, хоровий та сольний спів. Учні розвивають свої творчі здібності не лише навчаючись грі на музичних інструментах, а і в різноманітних колективах, таких як хор, оркестр народних інструментів, фортепіанні та вокальні ансамблі, ансамблі скрипалів, віолончелістів, баяністів та акордеоністів,  духових інструментів.

Щороку колектив звітує про роботу перед громадськістю міста на звітних концертах на сцені обласної філармонії, які завжди проходять з успіхом. На високому професійному рівні працюють солісти та творчі колективи, які беруть активну участь в Міжнародних, Всеукраїнських, Міжрегіональних, Регіональних, обласних та міських конкурсах, фестивалях, оглядах, де посідають призові місця.

Музей «Кімната пам’яті Святослава Ріхтера»

Музей «Кімната пам’яті Святослава Ріхтера» відкрито до 100-річчя з дня народження знаменитого земляка в березні 2015 року. В музеї зібрано матеріали про життя і творчість знаменитого піаніста, унікальні архівні документи, особисті речі Святослава Ріхтера, створено наукову концепцію подальшого розвитку і функціонування музею. Щороку в «Кімнаті» проводяться екскурсії та творчі зустрічі з видатними музикантами та гостями міста. Експозиція музею стала ще одним культурним центром Житомира, адже вона єдина в Україні.

У 2010 році згідно рішення тридцять сьомої сесії п’ятого скликання Житомирської міської ради від 02.03.2010 року №1175 «Про присвоєння комунальному початковому спеціалізованому мистецькому навчальному закладу Житомирській музичній школі №2 імені Святослава Ріхтера»  школі було присвоєно ім’я Святослава Ріхтера, а 22 березня 2011 року було встановлено меморіальну дошку на фасаді приміщення школи.  Дошку виготовлено з червоного граніту, барельєф – карський мармур, написи зроблено українською та німецькою мовами, що тут в 40-50-х роках двадцятого століття виступав світової слави піаніст, уродженець міста Житомира Святослав Ріхтер. Автор меморіальної дошки Святославу Ріхтеру житомирський скульптор, народний художник України Василь Фещенко.

До знаменної дати школою видано фотоальбом «До 100-річчя знаменитого земляка», в якому містяться фото про життя школи, досягнення її вихованців та фото Святослава Ріхтера, його родини, етапи творчого шляху.

Структура музичної школи №2 імені Святослава Ріхтера

Адміністрація музичної школи №2 імені Святослава Ріхтера

Кочевенко Людмила Іванівна – «Заслужений працівник культури України», викладач-методист, викладач вищої категорії. В музичній школі працює з 1982 року, на посаді директора – з 1998 року. Має повну вищу освіту, закінчила Житомирське музичне училище ім. В.С.Косенка, Житомирський державний університет імені Івана Франка. Нагороджена грамотами та подяками Житомирської міської ради, Житомирської облдержадміністрації та відзнакою «Золоті джерела» у номінації «Кращий директор початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу».

Ваніна Світлана Олександрівна – викладач-методист, викладач вищої категорії. В музичній школі працює з 1991р., на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи – з 2004 року. Має повну вищу освіту. Закінчила Житомирське музичне училище ім. В.С.Косенка та Житомирський державний університет імені Івана Франка. Нагороджена грамотами та подяками Житомирської міської ради та Житомирської облдержадміністрації.

Литвин Раїса Кіндратівна – працює в школі з 2001р., на посаді заступника директора з адміністративно-господарської роботи з 2008 року. Освіта базова вища, закінчила Житомирський кооперативний технікум. Нагороджена грамотами Житомирської міської ради.

Завідуючі відділами музичної школи №2 імені Святослава Ріхтера

Контактні дані

Відділ «Фортепіано»

1. Графік роботи: понеділок – субота 9.00 – 20.00 год

2. м.Житомир, вул. Івана Франка, 12

3. 34-04-68

4. richterschool.zt@ukr.net

На відділі «Фортепіано» учні навчаються впродовж 8-ми (6-ти) років. За період навчання діти опановують обраний музичний інструмент. Кращі учні беруть участь у різних конкурсах, фестивалях, оглядах. Крім навчання грі на фортепіано учні здобувають знання з теоретичних дисциплін: сольфеджіо, світова та українська музична література, займаються колективним музикуванням, грають в ансамблях. По закінченню школи учні здають випускні іспити, мають можливість вступати до вищих навчальних закладів культури.

На навчання приймаються діти віком від 6 до 11 років.

Комунальна власність. Навчання платне.

Відділ народних інструментів

1. Графік роботи: понеділок – субота 9.00 – 20.00 год

2. м.Житомир, вул. Івана Франка, 12

3. 34-04-68

4. richterschool.zt@ukr.net

На відділі народних інструментів учні навчаються впродовж 8-ми (6-ти) років. За період навчання учні мають можливість опанувати гру на таких інструментах як баян та акордеон. Кращі учні беруть участь у різних конкурсах, фестивалях, оглядах. Крім навчання грі на обраному інструменті учні здобувають знання з теоретичних дисциплін: сольфеджіо, світова та українська музична література, займаються колективним музикуванням, грають в ансамблях. По закінченню школи учні здають випускні іспити, мають можливість вступати до вищих навчальних закладів культури.

На навчання приймаються діти віком від 6 до 11 років.

Комунальна власність. Навчання платне.

Відділ струнних народних інструментів

1. Графік роботи: понеділок – субота 9.00 – 20.00 год

2. м.Житомир, вул. Івана Франка, 12

3. 34-04-68

4. richterschool.zt@ukr.net

На відділі струнних народних інструментів учні навчаються впродовж 8-ми (6-ти) років. За період навчання діти мають можливість опанувати гру на таких інструментах як: гітара, домра, балалайка, бандура, цимбали. Кращі учні беруть участь у різних конкурсах, фестивалях, оглядах. Крім навчання грі на обраному інструменті учні здобувають знання з теоретичних дисциплін: сольфеджіо, світова та українська музична література, займаються колективним музикуванням, грають в ансамблях. По закінченню школи учні здають випускні іспити, мають можливість вступати до вищих навчальних закладів культури.

На навчання приймаються діти віком від 6 до 11 років.

Комунальна власність. Навчання платне.

Відділ духових та ударних інструментів

1. Графік роботи: понеділок – субота 9.00 – 20.00 год

2. м.Житомир, вул. Івана Франка, 12

3. 34-04-68

4. richterschool.zt@ukr.net

На відділі духових та ударних інструментів учні навчаються впродовж 8-ми (6-ти) років. За період навчання діти мають можливість опанувати гру на наступних музичних інструментах: кларнет, саксофон, флейта, блок-флейта, труба, ксилофон, ударні інструменти. Кращі учні беруть участь у різних конкурсах, фестивалях, оглядах. Крім навчання грі на обраному музичному інструменті учні здобувають знання з теоретичних дисциплін: сольфеджіо, світова та українська музична література, займаються колективним музикуванням, грають в ансамблях. По закінченню школи учні здають випускні іспити, мають можливість вступати до вищих навчальних закладів культури.

На навчання приймаються діти віком від 6 до 11 років.

Комунальна власність. Навчання платне.

Відділ струнно-смичкових інструментів

1. Графік роботи: понеділок – субота 9.00 – 20.00 год

2. м.Житомир, вул. Івана Франка, 12

3. 34-04-68

4. richterschool.zt@ukr.net

На відділі струнно-смичкових інструментів учні навчаються впродовж 8-ми (6-ти) років. За період навчання діти опановують обраний музичний інструмент. Кращі учні беруть участь у різних конкурсах, фестивалях, оглядах. Крім навчання грі на скрипці та віолончелі учні здобувають знання з теоретичних дисциплін: сольфеджіо, світова та українська музична література, займаються колективним музикуванням, грають в ансамблях. По закінченню школи учні здають випускні іспити, мають можливість вступати до вищих навчальних закладів культури.

На навчання приймаються діти віком від 6 до 11 років.

Комунальна власність. Навчання платне.

Відділ хорового та сольного співу

1. Графік роботи: понеділок – субота 9.00 – 20.00 год

2. м.Житомир, вул. Івана Франка, 12

3. 34-04-68

4. richterschool.zt@ukr.net

На відділі хорового та сольного співу учні навчаються впродовж 8-ми (6-ти) років. Впродовж цього періоду діти навчаються академічному, естрадному вокалу, хоровому співу. Крім навчання за обраним фахом учні здобувають знання з теоретичних дисциплін: сольфеджіо, світова та українська музична література, займаються колективним музикуванням, співають в ансамблях, оволодівають граю на одному з музичних інструментів (фортепіано, віолончель, бандура, та інші). Кращі учні беруть участь у різних конкурсах, фестивалях, оглядах.По закінченню школи учні здають випускні іспити, мають можливість вступати до вищих навчальних закладів культури.

На навчання приймаються діти віком від 6 до 11 років.

Комунальна власність. Навчання платне.

Відділ «Естетичне виховання»

1. Графік роботи: понеділок – субота 9.00 – 20.00 год

2. м.Житомир, вул. Івана Франка, 12

3. 34-04-68

4. richterschool.zt@ukr.net

Відділ створено для дітей 5-6 річного віку. За період навчання учні мають можливість ознайомитись з різними музичними інструментами, основами музичної грамоти, малювання, приймають участь у постановці музичної казки та співають в хорі. Після закінчення відділу «Естетичне виховання» учні мають можливість продовжувати навчання за обраним фахом.

На навчання приймаються діти віком 5- 6 років. Термін навчання – 1 рік.

Комунальна власність. Навчання платне.

Статут музичної школи №2 імені Святослава Ріхтера